РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000487561<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Русєв І. Т. 
Екосистеми Північно-Західного Причорномор'я як основа формування небезпечних фауністичних комплексів та їх структурно-функціональна організація : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.16 / І. Т. Русєв; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Д., 2013. - 44 c. - укp.

Виявлено структурно-функціональні особливості фауністичних комплексів природних осередків особливо небезпечних інфекцій у природних і трансформованих ландшафтах Північно-Західного Причорномор'я (ПЗП). Розкрито специфіку формування небезпечних фауністичних комплексів та активізації природних осередків, показано особливості консортивних стосунків між співчленами паразитарних угруповань, наведено розширені уявлення про реліктові природні осередки чуми, про небезпечні фауністичні угруповання рецентних осередків. Установлено, що масштабні епідемічні прояви чуми в ПЗП відбувалися в реліктових природних осередках чуми в результаті безпосереднього контакту людей з представниками різних фауністичних комплексів: за масових і частих переміщень військ територією регіону на конях і волах; під час масового розорювання степу та лісостепу в XVIII - на початку XX ст.; у ході масштабного транспортування зерна чумаками на волах і конях в Одеський порт і занесення збудника з гризунами, шкурами бабаків, блохами, а також іксодовими кліщами, що активно присмоктуються до волів і коней; під час масової розробки каменоломень і формування одеських катакомб у реліктових карстових печерах і зараження від бліх та чорних і сірих щурів. Вперше для мегаполісів ПЗП на прикладі м. Одеса доведено, що затоплені та підтоплені підвали житлових багатоповерхових будинків є місцем масового проживання та цілорічного виплоду комарів екологічної форми \i Culex pipiens pipiens f. molestus \i0. Спільно з синантропними сірими пацюками \i Rattus norvegicus \i0 ці комарі формують урбаністичні осередки гарячки Західного Нілу. Доведено можливе збільшення ризиків зараження населення арбовірусами на тлі зміни клімату, шляхом збільшення термінів рекреаційного періоду для населення та подовження періоду контакту з природними осередками; розширення місць виплоду, зростання чисельності та числа видів комарів; збільшення чисельності та зростання числа видів птахів у позагніздовий період.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*806.3(45УКР7,3) + Р190.13 + П873

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402268 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського