РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000487681<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гоженко О. А. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування диференційованного застосування фізичних чинників в санаторно-курортному лікуванні хворих на гіпертонічну хворобу II стадії з супутньою патологією : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.33 / О. А. Гоженко; Крим. республік. установа "НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова", ДУ "Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І. Георгієвського". - Ялта, 2013. - 40 c. - укp.

Матеріал дисертації грунтується на комплексному обстеженні 596-ти хворих на гіпертонічну хворобу (ГX) II стадії за умов санаторно-курортного лікування (СКЛ). За надходження на СКЛ у хворих на ГХ II стадії виявлено особливості добового профілю артеріального тиску (AT) та провідний синдром: для хворих з супутньою дисциркуляторною енцефалопатією характерний тип циркадного ритму AT - "non-dipper" та поєднання дисциркуляторного та дисневротичного синдромів: для хворих з супутньою ішемічною хворобою серця — "over-dipper" та наявність двох варіантів — з провідним дисциркуляторним або дисметаболічним синдромом; у поєднанні з абдомінальним ожирінням - "night-peaker" з поєднанням дисметаболічного та дисневротичного синдромів. Аналіз одержаних результатів дозволив запропонувати системний підхід до СКЛ хворих на ГX II стадії. Організаційною формою етапної комплексної реабілітації хворих на ГХ II стадії є лікувально-реабілітаційний модуль, що передбачає профілактичний, саногенетичний та синдромальний підхід, та включає діагностичний блок, профілактичний блок і блок диференційованої медичної реабілітації. Запропоновано комплексний підхід щодо оцінювання ефективності СКЛ хворих на ГХ II стадії, та метод оцінювання рівня фізичної працездатності, що дозволяють оптимізувати оцінку ефективності лікувальних заходів. Застосування диференційованих підходів до СКЛ хворих на ГХ II стадії з урахуванням провідного клініко-патогенетичного синдрому, циркадного профілю АТ і поєднання чинників кардіоваскулярного ризику призводить до підвищення ефективності, статистично значимимого подовження клінічної ремісії до 6-ти місяців, скорочення числа загострень, підвищенню рівня фізичної працездатності та соціальної активності хворих, та покращує якість життя пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402538 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського