РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000487747<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Білошицький С. В. 
Ліберальна демократія в ХХІ столітті: ресурси, виклики, перспективи : автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.01 / С. В. Білошицький; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф. Кураса. - К., 2013. - 36 c. - укp.

Викладено результати комплексного дослідження сучасного стану реалізації доктрини ліберальної демократії у політичному устрої більшості провідних країн і країн, що розвиваються (у тому числі й України). Проаналізовано характер і напрями еволюції доктрини ліберальної демократії в XXI ст. з урахуванням наявної ресурсної бази, сучасних та очікуваних у майбутньому глобальних викликів розвитку людства. Гіпотеза дослідження передбачає, що в XXI ст. країни, що орієнтуються на реалізацію доктрини ліберальної демократії, стикнуться з цілою низкою антиліберальних та антидемократичних системних викликів, які призведуть або до перегляду нормативних основ ліберальної демократії, або, що є більш імовірним, до виходу сучасних ліберально-демократичних суспільств за існуючі нормативні межі. До чинників суспільного розвитку, які інтерпретуються як виклики сучасним ліберальним демократіям, віднесено фактори внутрішньосистемні (державно-правові, соціально-економічні та менталітетні) та зовнішні, або позасистемні (глобалістські, геополітичні та геоекономічні). Детально проаналізовано історичні періоди становлення та розвитку ліберально-демократичної доктрини. Встановлено причини та можливі наслідки для розвитку ліберальної демократії посилення ролі представників правлячих еліт та елітаристських інститутів громадянського суспільства в системі державної влади; розмивання держави та формування паралельних центрів влади; маргіналізації та витиснення національних еліт транснаціональними; втрати легітимності сучасних представницьких інститутів і демократичних процедур. Визначено фактори мілітаризації сучасних суспільств і посилення ролі "силових" інститутів у виробленні політичних рішень. Розглянуто у якості факторів прийдешньої трансформації ліберальних демократій ряд обставин соціально-економічного, енергетично-сировинного, екологічного, геоекономічного, демографічного, цивілізаційного та геополітичного характеру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф055 + Ф087

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402612 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського