РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000487775<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Азархов О. Ю. 
Інформатизація процесів реабілітаційно-відновлювального лікування постінсультних хворих : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.11 / О. Ю. Азархов; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. - К., 2013. - 37 c. - укp.

Вперше обгрунтовано стратегію введення резидуального періоду реабілітації на основі використання сукупності ознак щодо клінічної картини захворювання, реконструйованих моделей оцінок трендів показників, домінування особистісного фактору. Відмінністю від відомих підходів є введення режимів обгрунтованої "гіпердіагностики" та профілактичного лікування, а також телемедичних консультацій, що дозволяє оперативно зменшити загрозу виникнення повторного інсульту. Побудовано інформаційну модель управління ризиками в резидуальному періоді на фоні діючих ризиків, класифікованих за критерієм комбінованих ознак. Розроблено інформаційно-логічну модель процесу реабілітаційно-відновлювального лікування постінсультних хворих (ПІХ), в якій, на відміну від існуючих, введено п'ять рівнів розвитку зазначеного процесу, кожен із яких структурованнй за відповідними критеріями та враховує вплив ендо- та екзогенних ризиків, що забезпечує функціональне відновлення життєдіяльності пацієнта після перенесеного захворювання. Запропоновано та побудовано структурно-функціональну модель інформаційної системи для підтримки процесу реабілітаційно-відновлювального лікування (РВЛ) на основі двоступеневого контролю медичних призначень, де перша ступінь медичних інформаційних систем (МІС) здійснює автоматизований системний контроль призначень і процедур на відповідність поставленому діагнозу, а друга - забезпечує корекцію призначень шляхом аналізу сумісності комп'ютерного діагнозу та діагнозу лікаря, що зменшує ймовірність ризиків неправильного призначення лікарських засобів, фізіотерапевтичних, бальнеологічних і біоелектростимуляційних процедур. Набула подальшого розвитку класифікація зовнішніх і внутрішніх ризиків, що впливають на якість РВЛ, в частині їх узгодження з індивідуальними ризиками, представленими сукупністю професійних і соціально-побутових, спадкових і фізіологічних ризиків, характерних для ПІХ. Вдосконалено технологію "телемедичного консиліуму", що дозволило скоротити часові та фінансові витрати на управління РВЛ і процес прийняття рішень у віддалених закладах охорони здоров'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-5 + Р11(4УКР)286.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402680 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського