Цубанова Н. А. Антигіпоксичні та органопротекторні властивості спіроциклічних похідних оксиндолу (експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... д-ра фармац. наук : 14.03.05 / Н. А. Цубанова; Нац. фармац. ун-т. - Х., 2013. - 40 c. - укp.Увагу приділено експериментальному вивченню антигіпоксичних властивостей спіроциклічних похідних оксинодолу й органопротекторної активності сполуки-лідера на підставі гіпоксичних і негіпоксичних уражень центральної нервової системи, серця, нирок і печінки. Експериментально обгрунтовано доцільність та перспективність застосування нової сполуки - 4,3'-спіро[(2-аміно-3-нітрил-4,5-дигідропірано[3,2-с]хромен-5-он)-5-метил-2'-оксиндолу] - у терапії уражень головного мозку, печінки, міокарда та нирок гіпоксичного й іншого генезу. Встановлено наявність у сполуки-лідера вираженої церебропротекторної дії, яка супроводжується сприятливими психотропними ефектами (ноотропна, антидепресивна, анксіолітична дія). Нова сполука вірогідно перивищує еталонний нейропротекторний засіб цитиколін за здатністю зменшувати нейроапоптоз, пірацетам - за ноотропним ефектом, мексидол - за спроможністю відновлювати церебральний енергетичний дефіцит, на рівні вінпоцетину нормалізує мозковий кровобіг. Доведено, що маючи багатовекторний механізм дії, а саме антигіпоксичні, антиоксидантні, цитопротекторні властивості та здатність запобігати розвитку енергодефіциту та відновлювати органний кровобіг, сполука-лідер виявляє виражену кардіопротекторну, нефропротекторну та гепатопротекторну активність, що свідчить про ефективність її застосування в терапії органних порушень гіпоксичного та негіпоксичного генезу. Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 оксиндол
Рубрики:
Шифр НБУВ: РА402706 Пошук видання у каталогах НБУВ Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|