РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000487822<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шпарик Ю. С. 
Сучасний стан та лісівничо-екологічні засади сталого господарства в лісах Українських Карпат : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.03.03 / Ю. С. Шпарик; ДВНЗ Нац. лісотехн. ун-т України . - Л., 2013. - 41 c. - укp.

Наведено мету та завдання сталого господарства в лісах Українських Карпат, за результатами багаторічних досліджень оцінено їх стан і забруднення, фіторізноманіття і продуктивність, життєвість і здатність щодо природного відновлення, а також обгрунтовано доцільність вирішення цих завдань вибірковими методами та розроблено практичні рекомендації. Зазначено, що в Українських Карпатах останні 60 років збільшується площа лісів і запас деревини. Проаналізовано лісовий фонд за типами лісу, породами, віком, продуктивністю та лісівничими заходами. Методами моніторингу встановлено домінування слабких пошкоджень лісів і відсутність перевищень ГДК для більшості полютантів за виключенням лісів поблизу джерел забруднення атмосфери. Після засушливого 2003 р. відзначено чітку тенденцію до погіршення стану, в першу чергу, ялинових і меншою мірою букових лісів, тоді як стан дубових лісів не погіршується. Визначено динаміку кількісних параметрів та фіторізноманіття лісових екосистем за останні роки. Оцінено продуктивність букових пралісів, ялинових, ялицевих та дубових природних лісів за приростом деревини. Наведено стадії їх сукцесій, які дозволяють підтримувати життєвість лісів на найвищому рівні. Розраховано їх відновну здатність і ступінь зв'язку між кількістю підросту та параметрами деревостану. Збереження екологічних функцій розглянуто у взаємозв'язку з формуванням лісового середовища. Встановлено позитивний вплив лісу на навколишні екосистеми. Розроблено теоретичні основи сталого господарювання та практичні заходи з ведення лісового господарства за категоріями лісів та видами особливо захисних лісових ділянок.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342(4УКР3) + П362(4УКР3)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402732 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського