РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000487987<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Язвінська О. С. 
Теорія і практика феномену тілесності в психології : автореф. дис. ... д-ра психол. наук : 19.00.01 / О. С. Язвінська; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 39 c. - укp.

Розглянуто феномен тілесності як об'єкт психологічного дослідження, в якому спостерігається онтологічний дуалізм психіки і матерії. Експліковано поняття тілесність, розкрито його багатоаспектну природу (психофізіологічну, соціокультурну, культурно-історичну). Тілесність розглянуто як психофізіологічні, психосоматичні, біоенергетичні прояви людського тіла, які характеризуються руховою активністю, що є результатом онтологічного та соціокультурного розвитку, та здійснюються в аксіологічному просторі соціуму. Підтверджено структурно-функціональну модель тілесності, яка складається з трьох підструктур: внутрішньої, емпіричної і зовнішньої тілесності. Порушення у взаємозв'язку даних підструктур і призводять до спотворення тілесності. Внутрішня тілесність містить в собі внутрішній центр, сукупність органічних відчуттів, а також справжні потреби та бажання суб'єкта. Метод біоенергетичної психопластики, інтегративні тілесно-орієнтовані психотехнології використано в дослідженнях динаміки і структури тілесності. Розкрито феномени тілесності: емоційний інтелект, тілесний образу - Я, психосоматичні розлади. Емоційний інтелект розглянуто як можливість людини встановлювати зв'язок між елементами тілесності: інтероцептивними відчуттями, емоціями і когнітивними процесами. Визначено взаємозв’язок між емоційним інтелектом, саморефлексією тілесного потенціалу та лідерськими якостями. Тілесний образ-Я розглянуто як інтегральну складову тілесності. Зазначено, що методика "Тілесний образ - Я" дозволяє виявляти порушення не тільки на рівні "схеми тіла" і "образу тіла", а й захворювання опорно-рухового апарату, внутрішніх органів, а також спазматичні явища, "затиски" та інші хворобливі інтероцептивні відчуття, що є симптомами психосоматичних розладів або проявом базового тілесного внутрішньопсихічного конфлікту. Відзначено, що в більшості випадків хворобливі інтероцептивні відчуття або навіть саме захворювання "включене" в схему тіла на рівні сенсомоторних еквівалентів на рівні тіла й свідомості. А це дозволяє говорити про використання хвороби в якості компенсаторного психофізіологічного механізму та порушеннях в структурі тілесності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю932.1-214 + Ю937-214

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402986 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського