РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000488027<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Колесникова Л. Л. 
Лексико-семантична структура слів-символів у поезії 80-х - 90-х років XX століття : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Л. Л. Колесникова; ДЗ "Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка". - Луганськ, 2013. - 20 c. - укp.

На матеріалі української поезії 1980 - 1990-х рр. проаналізовано лексико-семантичну структуру слів-символів, які є одним з образних компонентів поетичної мовної системи у структурі мовної картини світу. Виокремлено символи-колорономени ахроматичної та хроматичної груп, символи-дендрономени (назви диких та окультурених дерев), символи світотворення (вогонь, вода, вітер, земля), які склали особливо розгалужений шар символів поетичної мови. Поняття "символ" досліджено в міфологічному, філософському, психологічному аспектах, що дозволяє сприймати його як результат пізнання людиною навколишнього світу та розглядати як зв’язок ідеального й матеріального. Визначено важливу роль полісемії у формуванні символу, що є актуальним у розумінні та репрезентації символу художнього твору. Символи-колорономени розглянуто як виразник психології поетів і засіб розуміння сутності індивідуально-авторських образів. З’ясовано роль контексту в організації семантичної структури символів-дендрономенів та символів світотворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403241 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського