РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000488200<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Височин І. А. 
Композіційна організація просторової системи щодобової міграції у мегаполісі : автореф. дис. ... д-ра архіт. : 18.00.01 / І. А. Височин; Харк. нац. ун-т буд-ва та архіт. - Х., 2013. - 36 c. - укp.

Виявлено у раніше досить добре дослідженій системі міського простору ще не досліджений новий цілісний об’єкт - підсистему просторів, у якій мешкають, працюють та щодобово переміщуються сотні тисяч городян. Розглянуто дві усереднені ідеалізовані моделі сучасного урбанізованого надвеликого міста і традиційно-етнічного поселення. Проведено порівняльний композиційний аналіз цих моделей, який виявив у міському просторі за поданою схемою досить значний набір функціональних, ергономічних, композиційних та інших проблем, а також найбільш проблемні вузли. Наведено завдання реалізації зближення: зближення житла та місця прикладення праці, зближення основних функціональних і композиційних характеристик міського середовища з традиціями етнічного та регіонального зодчества, що органічно взаємопов’язано з основними рекомендаціями Нової Афінської хартії (1998 р.). Запропоновано основні напрями просторово-композиційної реабілітації системи міського середовища за поданою вище схемою - формування в існуючих районах-"спальнях" розгорнутої інфраструктури багаторівневого обслуговування населення, забезпеченого створенням комплексів різноманітного функціонального спрямування і форми. Зазначено, що ці заходи дозволять значній частині мешканців крупних житлових утворень "повернутися" з віддалених місць прикладення праці, забезпечити їх робочими місцями у сфері малого і середнього бізнесу у створених об’єктах обслуговування, покращити композиційно-естетичний вигляд дворів, житлових угрупувань, удосконалення існуючих та перспективних сельбищних районів, вулиць та майданів, понизити напругу в перевантаженому міському транспорті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.5 + Н820.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського