РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000488284<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Григоренко С. В. 
Типологічні аспекти жанру фортепіанного етюду (першої половини XX століття) : автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / С. В. Григоренко; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В. Лисенка. - Л., 2013. - 20 c. - укp.

Розглянуто комплекс дефініцій та іманентні жанрові характеристики, що визначають специфіку фортепіанного етюду. Змодельовано жанрово-семантичний інваріант і запропоновано типологію фортепіанного етюду. Шлях еволюції жанру розкрито у широкому спектрі його модифікацій (інструктивний, концертний, художній, джазовий, поліжанрові міксти). Здійснено комплексний аналіз взірців фортепіанного етюду першої половини XX ст., виявлено чинники циклізації. З’ясовано специфіку утворення мікстів і природу взаємодії етюдної поетики як зі спорідненими, так і з жанрами-антитезами. Здійснено огляд еволюційного шляху жанру фортепіанного етюду, який засвідчує генезу формування жанру протягом періоду XV - кінця XIX ст. на підставі концертного репертуару та методичного досвіду клавірної, органної, скрипкової музики з поступовою диференціацією технічного та художнього первнів. Це зумовлено принциповою зміною концепції публічного концертного фортепіанного виконавства, у якому відбувається своєрідна фетишизація віртуозності з яскравим виявом індивідуальності піаніста, його інтерпретаційної манери, імпровізаційності та свободи прочитання тексту, театралізацією виконавського образу, оркестральністю фортепіанного тембру, а також зі здобутками фортепіанної педагогіки, у якій значно більшої уваги приділяється самовияву особистості, творчій активності піаніста-концертанта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-03(4) + Щ315.058.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403145 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського