РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000488357<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сердюк Т. В. 
Роль феномену ексайтотоксичності в нейрональному пошкодженні при гострих менінгітах у дітей : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Т. В. Сердюк; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. - Вінниця, 2013. - 23 c. - укp.

Вперше досліджено феномен ексайтотоксичності у разі гострого менінгіту (ГМ) у дітей шляхом визначення в динаміці рівнів ексайтотоксичних амінокислот центральної нервової системи (ЦНС) (глутамат та аспартат) і гальмівної амінокислоти (гліцин) в різні періоди захворювання. Встановлено, що феномен ексайтотоксичності виникає в перші дні захворювання та має тривалий перебіг, на що вказує підвищений рівень глутамату й аспартату в сироватці крові після 6 - 7-ої доби захворювання з виснаженням гальмівних механізмів, які протидіють процесам перезбудження. Вперше досліджено рівні аутоантитіл NR2A до фрагментів рецепторів глутамату NMDA, як маркера ішемічного пошкодження ЦНС, та встановлено тривалість і важкість церебральної ішемії за ГМ у дітей. Показано їх прогностичне значення в розвитку ускладнень з боку ЦНС. Вперше показано, що високі рівні NR2A аутоантитіл та ексайтотоксичних амінокислот глутамату й аспартату достовірно корелюють з частотою розвитку неврологічних ускладнень з боку ЦНС і глибиною порушення свідомості у дітей хворих на менінгіт. Вперше визначено роль гальмівних механізмів у захисті структур головного мозку від процесів перезбудження, які виникають за рахунок ексайтотоксичних механізмів. Показано швидке виснаження гальмівних механізмів в процесі захворювання, що вносить додатково вклад в розвиток неврологічних порушень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.016.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403256 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського