РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000488531<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корх В. М. 
Розвиток механізмів соціальної перцепції в підлітковому та юнацькому віці : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.05 / В. М. Корх; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Визначено соціальну перцепцію як процес сприймання, розуміння та оцінювання людьми соціальних об'єктів (себе, інших людей, соціальних груп та спільностей), що надає можливість надійніше визначати успішність і перспективи спільної й узгодженої взаємодії. Процес соціальної перцепції здійснюється за допомогою механізмів, основними з яких слід вважати емпатію, ідентифікацію, соціальну рефлексію. Конкретизовано загальні соціально-психологічні особливості розвитку механізмів соціальної перцепції у підлітковому та юнацькому віці: недостатній розвиток емпатійних та ідентифікаційних якостей, недостатньо сформоване сприймання емоційного стану партнера зі взаємодії, знижена здатність до соціальної рефлексії, що впливає на процес міжособистісного сприймання та пізнання у вказаному віці. Виявлено зв’язок механізмів соціальної перцепції з особистісними властивостями підлітків та осіб юнацького віку, який полягає у взаємозалежності механізмів ідентифікації, емпатії, соціальної рефлексії та адекватності сприймання емоційного стану партнера зі взаємодії з їх темпераментологічними характеристиками, акцентуаціями характеру, стилями соціальної взаємодії, соціометричним статусом. З метою оптимізації становлення механізмів соціальної перцепції у підлітковому та юнацькому віці удосконалено та апробовано програми соціально-психологічного тренінгу. Інтерактивний характер тренінгових занять сприяв міжособистісній взаємодії та зростанню рівня механізмів соціальної перцепції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953.1 + Ю983.402.3-511.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403693 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського