РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000488553<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Барсукова В. В. 
Особливості морфогенезу лімфоїдних утворень слизової оболонки тонкої кишки мускусних качок : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / В. В. Барсукова; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2013. - 18 c. - укp.

Розглянуто питання морфогенезу лімфоїдних утворів слизової оболонки тонкої кишки мускусних качок (1 - 240-добового віку) на тканинному та клітинному рівнях структурної організації. Встановлено, що диференціація імунних структур має регіонарні особливості, відбувається у певній послідовності та проходить декілька етапів. Повний комплекс морфологічних ознак, який свідчить про функціональну зрілість паренхіми органів стосовно імунологічної реактивності, формується у постнатальному онтогенезі мускусних качок упродовж перших двох місяців життя. Лімфоїдні структури слизової оболонки дванадцятипалої кишки наведено виключно дифузною лімфоїдною тканиною та поодинокими лімфатичними вузликами, тоді як у порожній та клубовій кишках превалюють агреговані лімфатичні вузлики, завершення формування яких відбувається у період від 120- до 240-добового віку. Визначено закономірності морфофункціональної спеціалізації та диференціації імунних утворів слизової оболонки, характер локалізації агрегованих лімфатичних вузликів порожньої та клубової кишок, яка відбувається у певній послідовності (від стадії концентрації лімфоїдних клітин до формування поодиноких, а в подальшому й агрегованих лімфатичних вузликів) і має регіонарні особливості. Визначено вікові зміни клітинного складу імунних утворень слизової оболонки тонкої кишки, що характеризуються поступовим збільшенням загальної кількості клітин та макрофагів на тлі незначного зменшення ретикулярних клітин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П683.1-26

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403545 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського