РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000488586<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Єщенко О. І. 
Особливості розвитку та профілактика втоми операторів-радіотелеграфістів, працюючих за 24-годинним графіком : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / О. І. Єщенко; ДУ "Ін-т медицини праці НАМН України". - К., 2013. - 20 c. - укp.

На основі комплексного підходу до вивчення питань збереження працездатності та здоров’я військового радіотелеграфіста виявлено особливості професійної діяльності та досліджено умови праці операторів - радіотелеграфістів, які працюють за 24-годинним графіком. Виявлено шкідливі чинники трудового середовища, що формують високий ступінь напруженості праці радіотелеграфіста. Показано, що напруженість його праці згідно до чинної "Гігієнічної класифікації праці..." 2001 р. належать до класу 3.2. - 3.3. Доведено, що у наслідок дії комплексу несприятливих чинників у значного відсотка операторів формується ряд скарг, що характеризують погіршення стану їх здоров’я. Встановлено достовірні зміни показників варіабельності серцевого ритму наприкінці добового чергування, які вказують на підвищення фізіологічної вартості професійної діяльності у осіб з "помірною" та "вираженою" втомою. Виявлений період зміни (з 22:00 до 4:00 год.), де спостерігається найвищий рівень змореності та найбільше виявляється "негативне" забарвлення емоційного стану військовослужбовців. Чергування за існуючим добовим графіком формує десинхроноз функцій організму радіотелеграфіста. Розроблено комплекс заходів, спрямованих на профілактику розвитку втоми, підтримки високої ефективності праці військових радіотелеграфістів. Запропоновано комплекс адекватних психофізіологічних прийомів та двоетапний алгоритм для оцінювання рівня втоми у операторів-радіотелеграфістів, що працюють за добовим графіком чергувань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.02 + Р124.508.13-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403582 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського