РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000488865<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тиліщак В. С. 
Чернелево-Руський могильник Черняхівської культури : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.04 / В. С. Тиліщак; НАН України, Ін-т археол. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Увагу приділено систематизації та історико-культурній інтерпретації матеріалів Чернелево-Руського могильника черняхівської культури. З'ясовано, що могильник, який був закладений наприкінці ступеня С1а чи на початку С1b (кінець першої чверті III ст.), функціонував до кінця ступеня D1 чи початку ступеня D2 і припинив своє існування на початку V ст., вирізняється домінуванням інгумацій, що виділяє його на тлі біритуальних черняхівських могильників. Розроблено класифікацію трупопокладень Чернелево-Руського могильника та виділено 18 варіантів інгумаційних поховань, які відображають основні ритуально-обрядові групи населення, що залишило могильник. Матеріали могильника свідчать про співіснування у громаді представників кількох етнокультурних традицій. Виділено вельбарський, пшеворський (центральноєвропейський), "дністерський", "дунайський", а також "сарматський" культурні компоненти, які тісно контактували та взаємодіяли.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР)273.123.01-431.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403940 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського