РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000488912<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лопушняк В.І. 
Агрохімічні та агроекологічні основи систем удобрення сільськогосподарських культур у Західному Лісостепу України : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.04 / В.І. Лопушняк; НААН України, ННЦ "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського". - Х., 2013. - 45 c. - укp.

Вперше вирішено проблему унормування доз і співвідношення органічних і мінеральних добрив на опідзолених грунтах Західного Лісостепу України на підставі результатів комплексних грунтово-агрохімічних та агроекологічних досліджень, показників урожайності, енергетичної й економічної оцінок. Встановлено закономірності позитивного впливу органо-мінеральної й органічної систем удобрення на загальний агрохімічний, агроекологічний та фітосанітарний стан темно-сірого опідзоленого грунту, на характер трансформації в ньому органічних речовин, динаміку вмісту гумусу та його якісний стан, структуру грунтового мікробоценозу та біологічну активність дослідженого грунту. Встановлено, що застосування гною, соломи та сидерату в поєднанні з унормованою кількістю мінеральних добрив, на відміну від суто мінеральної системи удобрення, не призводить до розвитку деградаційних процесів у грунті, а саме зростання грунтовтоми, підкиснення грунтового середовища, руйнації агрономічно цінних грунтових агрегатів, підвищення щільності будови грунту, погіршення його шпаруватості, водно-повітряного режиму тощо, а дозволяє досягти розширеного відтворення родючості темно-сірого опідзоленого грунту за дванадцять років інтенсивного сільськогосподарського використання. Доведено, що раціональна органо-мінеральна система удобрення оптимізує біологічний колообіг речовин та енергії в агроценозі, зменшує величину його розірваності й інтенсифікує ланцюгові процеси анаболізму - некроболізму - катаболізму в агроекосистемах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404418 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського