РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000489108<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кириченко Т. І. 
Макрогетероцикли з (ТІО)карбамідними і флуореноновими фрагментами: синтез, структура, властивості : автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.03 / Т. І. Кириченко; НАН України, Ін-т орган. хімії. - Київ, 2013. - 36 c. - укp.

Вивчено властивості макроциклічних сполук, що містять фрагменти тіосечовини та сечовини, а також краунофанів, що включають фрагмент 2,7-диоксифлуоренону, і катенанів на їх основі. Одержано коронанди і криптанди з тіокарбамідними групами. Показано, що за послідовного алкілування атомів Сульфуру та Нітрогену в макроциклічних тіосечовинах залежно від умов реакції утворюються Ν-алкільовані тіосечовини або сечовини. Уперше одержано макроциклічні карбодііміди, які взаємодією з водою, спиртами і амінами легко і практично з кількісним виходом утворюють макроциклічні сечовини, похідні ізосечовини та гуанідини. Знайдені сполуки, що мають високу стронцієву, барієву, залізо(ІІІ), мідь(ІІ) і рубідієву вибірність. Виявлена висока антигіпертензивна активність 7,16-ди(3-окса-5-диметиламінопентил)-1,4,10,13-тетраокса-7,16-діазациклооктадекану, обумовлена інгібуванням натрій-кальційового обміну. Показано, що коронанди і криптанди з тіокарбамідними групами, залежно від умов експерименту, можуть виконувати функції антивуалентів та інгібіторів процесу виявлення галогеносрібних фотоматеріалів. Синтезовано серію краунофанів, що включають два фрагменти флуоренону, або флуоренон і фрагмент стильбену, азобензолу, нафталіну, біфенілу або гідрохінону, зв'язані залишками ди-, три-, тетра- і пентаетиленгліколю. На прикладі флуоренонокраунофану, у якому фрагменти флуоренону і нафталіну зв'язані залишками триетиленгліколю, уперше визначено можливість існування катенану в розчині у вигляді одного "замороженого" трансляційного ізомеру за кімнатної температури. Збільшення розміру циклу краунофану призводить до появи динамічних процесів, пов'язаних з переміщенням окремих молекулярних фрагментів катенанів щодо один одного.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г266

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404619 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського