РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000489254<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Савенко О. Ф. 
Особливості гідрування фуллеріту С{\dn\fs8 60} : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / О. Ф. Савенко; НАН України, Ін-т проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича. - Київ, 2013. - 20 c. - укp.

Розглянуто процеси, що відбуваються під час гідрування газоподібним воднем кристалічної структури фулеренів - фулериту, до максимально його можливої концентрації як в кристалічній гратці, так і в молекулярних вузлах - фулеренових молекулах. Початковий ступінь процесу гідрування кристалічного фулериту визначено двома характерними періодами фізичної сорбції - молекулярною адсорбцією на поверхні кристалу та дифузійною абсорбцією молекул водню в окта-міжвузлинах, атомів водню в тетра-міжвузлинах ГЦК гратки фулериту. Заповнені воднем гратки фулериту окта- і тетра-міжвузлини утворюють молекулярну та атомарну підгратки твердих розчинів проникнення. Наступний ступінь гідрування фулериту характерний для дисоціативної хімічної сорбції атомарним воднем молекулярного вузла кристалічної гратки та складається з двох стадій. Для першої стадії характерний процес хемосорбції, що здійснюється рівномірно по всіх енергетично рівноцінних молекулах фулерену у всьому об'ємі кристалу. Енергетична рівноцінність молекули фулерену обумовлюється кількістю атомів водню на її зовнішній оболонці та залежить від температури системи. Топохомія реакції відповідає об'ємному утворенню гідриду. Друга стадія має дифузійно-лімітований характер процесу, де немає рівномірного розподілу атомів водню між всіма фулереновими молекулами, і йому відповідає топохімічна модель оболонки, що стискається.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г741.4-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406663 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського