РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000489269<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ніколаєва Т. І. 
Удосконалення методу художнього конструювання дитячого одягу на основі біонічних принципів формоутворення : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.19 / Т. І. Ніколаєва; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Запропоновано метод художнього конструювання дитячого одягу на основі біонічних принципів формоутворення, який є універсальним для розробки моделей будь-якого виду та призначення з урахуванням вікової характеристики дитини. Вперше на основі експериментального дослідження рухової активності дітей різних вікових груп розроблено математичну модель розвитку моторики дітей, визначено формули розрахунку рухової активності та індексу моторики рухів дитини, що надало можливість визначити ділянки підвищеної деформації у дитячому одязі. Для визначення місць розташування зон трансформації та визначення їх параметрів застосовано методику побудови інтегрованої сітки гармонійних членувань за принципом "золотого перетину". Розроблено геометричну модель побудови нових форм і варіативності асортиментних рядів моделей дитячого одягу на основі теорії трансформації та методу симетрії з використанням біонічних принципів формоутворення. Вперше з метою художнього конструювання дитячого одягу застосовано геометричне моделювання складних поверхонь, що надало можливість побудувати дискретний каркас моделі дитячого одягу та лінійні каркаси частин його поверхні для автоматизації процесу перетворення творчого ескіза на конструкцію деталей одягу. Запропонований метод художнього конструювання дитячого одягу на основі біонічних принципів формоутворення реалізовано у промислових умовах, підтверджено правильність теоретичних закономірностей та доведено доцільність та переваги його впровадження у процес проектування нових моделей дитячого одягу з підвищеними ергономічними й естетичними показниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: М416-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403931 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського