РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000489324<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Прокопюк О. С. 
Кріоконсервування плаценти та визначення механізмів її впливу на організм реципієнтів пізнього онтогенезу (експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.35 / О. С. Прокопюк; НАН України, Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. - Х., 2014. - 36, [1] c. - укp.

Розглянуто медико-біологічні проблеми кріоконсервування біооб’єктів плацентарного походження (КБПП) 36 - 38-ми тижнів гестації різного ступеня дезінтеграції на основі визначення процесів, що відбуваються в них під дією кріовпливу і кріопротекції, наступним встановленням основних механізмів дії КБПП на організм в період пізнього онтоненезу для корекції інволютивних змін. Встановлено прогностичні критерії морфофункціональної відповідності вихідного стану плацент для створення КБПП. Виявлено специфічні ознаки кріоушкодження тканини плаценти у вигляді розривів строми, відшарування маргинальної кайми, цитотрофобласту, вакуолізації цитоплазми. Зазначено, що уникнути цих ушкоджень дозволяє кріоконсервування під захистом розчинів ДМСО і гідроксиетилкрохмалю у разі застосування триетапної програми заморожування з ініціацією кристалоутворення. Розглянуто ефективні біотехнології одержання і кріоконсервування кріоекстракту, клітин і фрагментів плаценти. Верифіковано біобезпечність введення кріоконсервованих фрагментів і клітин плаценти. Наголошено, що парентеральне застосування кріоекстракту плаценти призводить до спорадичних внутрішніх гематом і репродуктивних втрат. Коригування сенільно-інволютивних змін внаслідок імплантації кріоконсервованих фрагментів плаценти реалізується через відновлення рівня генетичної детермінації метаболізму, регуляції апоптозу, ініціації потенціалу білоксинтезувальної функції, репаративних процесів, мікроциркуляції і васкулогенезу, купірування прооксидантних, ініціацію антиоксидантних механізмів. Виявлено науково-організаційні принципи створення і функціонування низькотемпературних банків кріоконсервованих біооб’єктів плацентарного походження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р253 + Р454.991 + Е0*716-636-601.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405256 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського