РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000489545<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Савчук В. М. 
Анемія та хронічне запалення у пацієнтів, які лікуються гемодіалізом : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.37 / В. М. Савчук; ДУ "Ін-т нефрології НАМН України". - Київ, 2014. - 21 c. - укp.

Вперше встановлено, що частота та вираженість анемії у пацієнтів, які лікуються гемодіалізом (ГД) у порівнянні з загальною популяцією не залежить від статі та віку, індексу маси тіла, об'єму ультрафільтрації, добового діурезу. Показано залежність ступеня важкості анемії від тривалості лікування ГД. Вперше виявлено, що діалізні пацієнти з важкою анемією мали вищий рівень феригину, С-реактивний протеїн та нижчий рівень альбуміну порівняно з пацієнтами, які мали анемію легкого ступеня. Підтверджено, що виживання є достовірно вищим у пацієнтів з хронічною хворобою нирок (ХХН) VД стадії з легким ступенем анемії порівняно з важким ступенем. Встановлено, що виживання пацієнтів зі "стабільним рівнем гемоглобіну" достовірно вище, ніж з "високим варіабельним гемоглобіном" та "низьким варіабельним гемоглобіном", а з "високим варіабельним гемоглобіном", краще ніж з "низьким варіабельним гемоглобіном". Підтверджено, що анемія має негативний вплив на якість життя пацієнтів з ХХН VД стадії. Вперше з'ясовано, чим важчий ступінь анемії, тим достовірно гірші показники якості життя та його складові. Зазначено, що рівні прозагіальних цитокінів: тумор-некротизуючий фактор альфа (ТНФ-α), інтелейкін-1β (ІЛ-1β), ІЛ-17, ІЛ-18 корелюють з важкістю анемії і є достовірно вищими у пацієнтів з важкою анемією. Визначено, що рівні ІЛ-10 є достовірно вищими у пацієнтів з легкою анемією, a ІЛ-4 достовірно вищі у пацієнтів з важкою анемією. Виявлено, що у хворих з підвищеним індексом резистентності до еритропоезстимулювальних засобів (ІРЕ) достовірно вищі показники ТНФ-α (р<0,05) та ІЛ-1β (р<0,05) за відсутності достовірної різниці рівня Нb (р>0,05). Доведено, що у хворих на ХХН VД стадії, які лікуються ГД та мають анемію застосування пентоксифіліну зменшує рівень ТНФ-α, ІЛ-1β, ІЛ-17 у сироватці крові. Встановлено, що поєднане застосування пентоксифіліну з еритропоетином альфа зменшує ІРЕ та підвищує ефективність еритропоезстимулювальні препарати (ЕСП) у пацієнтів, які лікуються ГД, та недостатньо відповідають на лікування ЕСП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.033 + Р696.54-58

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404629 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського