РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000489928<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тарнашинська Л. Б. 
Дискурс шістдесятництва в українській літературі XX століття : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.01 / Л. Б. Тарнашинська; НАН України, Ін-т літ. ім. Т.Г. Шевченка. - Київ, 2014. - 45 c. - укp.

Вперше у вітчизняному літературознавстві проблематику українського шістдесятництва досліджено системно й у різних смислових проекціях і в його парадигмальних зв'язках: від "больових точок" методологічних аберацій - через пошук оптимальної теоретико-методологічної моделі - до національно-ідеологічних контекстів, світоглядно-філософських, аксіологічних підвалин цього явища і художньо-естетичних, жанрово-стильових, системно-образних актуалізацій і модифікацій художньої свідомості його репрезентантів. Розширено теоретико-методологічну парадигму: використання потенції літературознавчої антропології поєднується тут із міждисциплінарними підходами, зокрема, синергії літературознавства з філософією, культурологією, психологією й ін., що загалом постає як soft-методологія (м'яка методологія). В контексті запропонованої концепції, що актуалізує можливості дискурсивної практики інтеракції, українське шістдесятництво постає явищем-синергеном як у "духовній ситуації" своєї доби, так і в окремих темпоральних проекціях, що дозволило також простежити його топологію й еволюцію як літературного покоління. Репрезентована концепція шістдесятництва як зразка поколіннєвої солідаризованості, орієнтованого на пошуки "полісутнісного Homo" у вимірах національної ідентичності й відходу від приписів соцреалізму, значно розширює й поглиблює уявлення про це резонансне в історії української літератури явище.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-329

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405382 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського