РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000489967<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бабійчук Г. В. 
Історичне краєзнавство Миколаївщини (кінець XVIII - початок XXI ст.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Г. В. Бабійчук; Миколаїв. нац. ун-т ім. В.О. Сухомлинського. - Миколаїв, 2014. - 20 c. - укp.

Реконструйовано з погляду XXI ст. історію різних форм краєзнавчих студій. По-новому оцінено роль державних інституцій, громадських об'єднань та окремих особистостей у розвитку історичного краєзнавства в Миколаївському регіоні, виявлено моделі їх співпраці і життєдіяльності, проаналізовано біографії та творчі доробки визначних істориків-краєзнавців минулого і сучасних науковців, їх внесок у вивчення та популяризацію історії краю і України. Введено в науковий обіг широке коло матеріалів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного архіву громадських об'єднань України, Державного архіву Миколаївської області, архівів державних установ Миколаївської області. Детально переглянуто періодичну пресу області досліджуваного періоду, а також публікації миколаївських краєзнавців у центральних виданнях, зокрема в збірках матеріалів Всеукраїнських краєзнавчих конференцій, що суттєво доповнює базу вивчення історичного краєзнавства Миколаївщини. Визначено зміст і здобутки краєзнавчої діяльності наукових осередків і культурологічних громадських організацій, а також індивідуально-ініціативної діяльності в розвитку краєзнавчих досліджень. З'ясовано двобічну достовірність підходів і поглядів науковців як у єдиній тематичній площині Миколаївського регіону, так і в конкретному "сепаруванні" окремих складників, які в зазначений період становили, приміром, зміст таких широких понять, як "народознавство", "українознавство". Створено тривимірну системну модель дослідження історичного краєзнавства Миколаївщини як частину цілісної системи національного краєзнавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т219(4УКР-4МИК)

Шифр НБУВ: РА405462 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського