РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000490140<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пасічник А. М. 
Обгрунтування сейсмостійкості масиву порід з порожнинами з врахуванням сезонності підривних робіт в кар'єрах : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.09 / А. М. Пасічник; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано умови сейсмічної стійкості масиву порід з порожнинами, на якому розташовуються об'єкти, що охороняються, за умов постійних сейсмічних впливів від масових вибухів. На основі променевого методу розроблено математичну модель процесу взаємодії поздовжніх і поперечних хвиль зі сферичною порожниною. Розроблено та реалізовано на комп'ютерній техніці алгоритм визначення динамічних навантажень по периметру сферичної порожнини від сейсмовибухових хвиль, що падають на межу розділу. Для визначення стійкості об'єктів, що охороняються, розташованих над порожнинами в масиві порід, запропоновано критерій оцінки спільної дії статичних і динамічних навантажень на порожнину від впливу власної маси стелини порожнини, маси об'єкта, що охороняється, і сейсмовибухових хвиль, які поширюються по масиву. Визначено закономірності спільної дії статичних і динамічних навантажень в масиві порід за падіння фронту плоскої хвилі на порожнину під різними кутами у разі розташування над порожнинами об'єктів. Встановлено закономірності зміни напружень у масиві порід навколо порожнини залежно від координати на поверхні порожнини, глибини залягання порожнини, маси розташованого над порожниною об'єкта, кута падіння фронту хвилі на порожнину, коефіцієнта Пуассона, щільності породи. Визначено сумарні напруження на межі розділу середовищ для випадків заповнення порожнини повітрям і водою. Вперше експериментальним шляхом встановлено закономірності зміни швидкості коливань грунту від вологості в різні пори року, що дозволяє регулювати параметри підривних робіт залежно від сезонності їх проведення.


Індекс рубрикатора НБУВ: И133 + И14-11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405713 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського