РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000490233<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Даниленко Л. В. 
Художня рецепція міфу про козацтво в українських історичних романах 50 - 60-х рр. XX ст. : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / Л. В. Даниленко; Київ. ун-т ім. Б. Грінченка. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Вивчено питання творення авторського міфу про козацтво в українських історичних романах 1950 - 1960-х pp. Розглянуто особливості авторського міфу, який базується на традиційному народному уявленні, визначено механізми його творення. До специфічних рис авторського міфу про козацтво віднесено використання художнього вимислу, який представляє певний інтерес і переконання письменників, непорушну ідею, ілюстровану образно-емоційними картинами світу. Вказано, що протиріччя антинаціонального (радянсько-ідеологічного) та національно консолідуючого міфів вплинуло на динаміку традицій міфу про козацтво. Проблема взаємовпливу міфу та суспільної структури позначає специфіку історичних романів середини XX ст. Зазначено, що міфологізація козацького світу в історичних романах представляє універсальність цього історичного явища. Захоплення козаками-лицарями та й самою епохою втілювалось у міф на інтуїтивному, глибинно-генетичному рівні, тоді як сприйняття й переосмислення політичних, військових, соціальних мотивів були набутими, підпорядковувалися чи протиборствували ідеологічним вказівкам влади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405860 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського