РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000490419<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Криворучко М. Є. 
Морфофункціональні особливості фізичного розвитку дітей періоду другого дитинства і їх зв'язок з деформацією хребтового стовпа : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / М. Є. Криворучко; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". - Луганськ, 2014. - 16 c. - укp.

Вперше проведено дослідження морфофункціональних особливостей фізичного розвитку дітей періоду другого дитинства, що постійно проживають в Луганську. Встановлено, що у цих дітей на початку XXI ст. порівняно з однолітками початку XX ст. відбулося збільшення майже всіх абсолютних показників антропо- та морфометрії на основі зменшення окремих співвідношень розмірів тіла. Такі зміни призводять до того, що сучасні діти мають схильність до астенізації. Показано, що високий рівень фізичного розвитку може впливати на формування деформації хребтового стовпа (ДХС) та порушення постави (ПП). Такі явища виявилися тісно пов'язані з інтенсивним зростом дитини в 10 - 11 р., коли починається ростовий стрибок. Зростання довжини тіла відбувається, в основному, за рахунок зросту вільної нижньої кінцівки, що дозволяє простежити типи пропорцій за індексом Manouvrier (брахі-, мезо- та макроскелії). Пропорції статури за П. М. Башкіровим в період другого дитинства простежити практично неможливо, і де пов'язано з процесами зростання, що відбуваються інтенсивно та не завжди гармонійно. Доведено, що доліхоморфність нижньої кінцівки частіше відмічається у дітей з ПП і ДХС, ніж у здорових дітей. Показано, що в процесі зростання голови міняється її форма, внаслідок чого в період другого дитинства порівняно з періодом першого дитинства збільшується кількість дітей з брахіцефалією та мезоцефалією, зменшується кількість доліхоцефалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-31 + Р733.458.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406075 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського