РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000490460<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тарабасова Л. Г. 
Життєдіяльність дитини в контексті дошкільної освіти : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.10 / Л. Г. Тарабасова; Харків. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Харків, 2014. - 18 c. - укp.

Здійснено філософсько-освітній аналіз сутності та форм організації життєдіяльності дитини в контексті дошкільної освіти. Доведено, що життєдіяльність дитини дошкільного віку виступає основою розкриття її здібностей, прагнення до власного зростання та розвитку. Життєдіяльність особистості - це організація процесу життя на основі різноманітних форм і способів діяльності, спілкування, історичних та соціокультурних чинників. Зазначено, що оптимальною моделлю організації навчальної діяльності дитини є така, що сприяє розвитку її загальнонавчальних умінь і навичок (організаційних, загально-пізнавальних, конструкторських, мовленнєвих, контрольно-оцінних), збагаченню наукових знань про довкілля та саму себе, створенню умов для самореалізації особистості. Організація предметно-розвивального середовища є обов'язковим елементом у здійсненні педагогічного процесу розвивального характеру. З'ясовано, що підвищенню ефективності процесу навчання сприяє запровадження принципу активності самої дитини, а це додає дошкільникові свободи, актуалізує необхідність співвіднесення педагогом змісту та форми подання нової інформації з життєвим досвідом, суб'єктивною позицією дитини, а також спонукає дорослого до створення сприятливих умов для розвитку креативних здібностей, творчого ставлення дитини до життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.0 + Ю252:Ч30 + Ч411 в2:Ю

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406328 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського