РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000490569<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дмитренко І. В. 
Одержання фторидно-оксидних флюсів для процесів електрошлакового переплаву металів : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 05.17.01 / І. В. Дмитренко; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". - Дніпропетровськ, 2014. - 24 c. - укp.

Уперше розроблено та опрацьовано методику експериментального вивчення та кількісного оцінювання водневозахисних властивостей флюсового розплаву і визначення вмісту в ньому водню. Обгрунтовано, що рівновага реакцій пірогідролізу унаслідок шлакувальної дії кремнію та алюмінію оксидів у значній мірі може зміщатися в бік утворення стійких хімічних сполук. Уперше методом термодинамічного аналізу встановлено, що кращими виявляються сумарні реакції пірогідролізу ошлакування, які дають CaO・SiO{\dn\fs9 2} у фторидно-силікатних, CaO・Al{\dn\fs9 2}O{\dn\fs9 3} у фторидно-алюмінатних і CaO・Al{\dn\fs9 2}O{\dn\fs9 3}・2Si0{\dn\fs9 2} у фторидо-алюмосилікатних системах. Розрахунковим методом визначено склад рівноважної газової фази над фторидно-оксидними розплавами для інтервалу температур 1 673 - 2 073 К, що підтверджено дослідними даними. Уперше методом додатків до іонної теорії розчинів з довільним числом катіонів і аніонів (до фторидно-оксидних розплавів) складено загальне рівняння розчинності водню у фторидно-оксидних розплавах на підставі вмісту окремих компонентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К3-33 + К301.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406052 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського