РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000490838<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Брацка М. В. 
Міфоісторичні, етнорегіональні та аксіологічні концепти прози польсько-українського пограниччя середини XIX століття : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.03, 10.01.05 / М. В. Брацка; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 40 c. - укp.

Вперше в українському та польському літературознавстві здійснено комплексний аналіз та реінтерпретацію творчості письменників польсько-українського пограниччя середини XIX ст. Об'єктом дослідження обрано прозовий доробок авторів, передусім недостатньо вивчених в історії польської літератури, частину текстів яких уведено до українського наукового обігу вперше. Залучені до аналізу твори розглянуто в категоріях літературного пограниччя з погляду постколоніальної критики. Виокремлено міфоісторичні, етнорегіональні та аксіологічні концепти як домінантні у художньому світі пограничного метатексту, зокрема описано концепти, за допомогою яких конструюються локальний міф, побудований на основі архаїчного світогляду, відображеного в народній творчості, та новітні міфи, створені з ідеологічною метою. Унаочнено літературні версії переломних історичних подій і механізми їх вербалізації, виокремлено концепт поразки та форми художньої пам'яті в розповіді про історію. Зосереджено увагу на етнічних аспектах аналізованої прози, описано концепти Свого / Чужого / Іншого. Розглянуто явище художньої аксіології та проаналізовано концептосфери пізнавальних, етичних і національних цінностей. Акцентовано увагу на розвінчуванні ідейних, образних, поведінкових стереотипів тривалого польсько-українського спілкування, ствердженні рівноправності усіх учасників діалогу на пограниччі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ПОЛ)-3 я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406637 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського