РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000490859<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шестеренко Ю. А. 
Біотехнологія іммобілізації на полімерних носіях тирозинази Agaricus bisporus для окиснення фенольних сполук : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.20 / Ю. А. Шестеренко; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. - Одеса, 2014. - 20 c. - укp.

Встановлено, що додавання полікапроаміду в процесі виділення тирозинази з грибів \i Agaricus bisporus \i0 сприяє значному збільшенню активності препарату, завдяки зв'язуванню полімером інгібіторів тирозинази. Методом SDS-електрофорезу в ПААГ підтверджено гетеротетрамерну структуру ферменту та показано, що фенолоксидазну активність проявляє 92,5 % загального білка. Показано, що оптимізація умов (температура та pH інкубаційного середовища, співвідношення реагентів, тривалість інкубації) тирозиназного окиснення ряду похідних фенолу (фенол, пірокатехін, пірогалол, 2-, 3-, 4-хлорфеноли, 2,4,5- та 2,4,6-трихлорфеноли, пентахлорфенол) максимально підвищує ступінь окиснення субстратів залежно від їх структури. Вперше виявлено, що розроблені способи іммобілізації тирозинази включенням її в гелі альгінату кальцію, полі-N-вінілкапролактаму (ПВК) та полі-N-вінілпіролідону (ПВП), модифікованого золем полікремнієвої кислоти, дозволяють одержати стабільні високоактивні ферментні препарати. Вперше встановлено зв'язок структури досліджуваного фенолу зі ступенем біоконверсії з використанням QSPR аналізу (Quantitative Structure-Property Relationship; метод "випадкового лісу"). Показано, що найбільш значущим фактором у процесі окиснення фенолів, що каталізується тирозиназою, є геометричні параметри молекули фенолу, а дипольний момент, ліпофільність і здатність до електронної поляризації молекул відіграють менш важливу роль. Вперше показано, що застосування алюмоамонійних, алюмокалієвих і залізоамонійних галунів сприяє повному видаленню продуктів тирозиназного окиснення фенолів з водних розчинів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.111.4*871 + Г252.411-273.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406558 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського