РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000490912<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Малишевська І. В. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу стабільної стенокардії на тлі метаболічного синдрому: оптимізація лікувальної тактики : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / І. В. Малишевська; ДВНЗ "Івано-Франків. нац. мед. ун-т". - Івано-Франківськ, 2014. - 20, [1] c. - укp.

Вперше визначено клініко-функціональні характеристики перебігу стабільної стенокардії (СС) на тлі метаболічного синдрому (МС) з урахуванням рівнів прозапальних цитокінів, HbAlc, ліпідного спектра, показників функціонального стану міокарда лівого шлуночка (ЛШ), параметрів добового моніторування електрокардіографії та артеріального тиску (AT). Виявлено, що наявність супутнього МС значно погіршує перебіг СС та посилює розвиток атеросклеротичного процесу. Встановлено, що МС у пацієнтів зі СС прискорює розвиток ремоделювання серця незалежно від стану глобальної скоротливості ЛШ, знижує толерантність до фізичного навантаження та погіршує показники величини зони ішемії міокарда при проведенні навантажувальних тестів. Виявлено, що епізоди безбольової ішемії міокарда у пацієнтів зі СС та МС є маркером ускладненого перебігу ішемічної хвороби серця, супроводжуються прогресуванням атеросклеротичних змін та активацією прозапального компонента, що значно погіршує прогноз у цієї категорії пацієнтів і корелює з рівнем HbAlc. З'ясовано, що у пацієнтів зі СС та МС у порівнянні з хворими на СС реєструються вірогідно вищі середньодобові значення систолічного та діастолічного AT, зменшується частота виявлення прогностично сприятливого профілю AT, збільшується частота реєстрації прогностично несприятливих типів добової кривої AT та збільшується "навантаження тиском". Доведено, що формування патологічних добових профілів AT у пацієнтів зі СС та МС зумовлено збільшенням рівня HbAlc та індексу маси тіла. Показано, що застосування фіксованої комбінації лізиноприлу з амлодипіном дозволяє швидше досягнути цільових рівнів AT, найбільш істотно зменшує варіабельність AT, покращує його добовий профіль, знижує шанси реєстрації патологічного профілю AT і шанси систолічної дисфункції ЛШ. Включення блокатора 5-ліпоксигенази кверцетину в комплексну терапію в пацієнтів зі СС та МС покращує основні показники холтерівського моніторування електрокардіографії, пригнічує активність цитокінової ланки, сприяє покращанню вуглеводного обміну та насосної функції серця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-5 + Р415.2-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407007 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського