РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000491087<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дрозденко Г. М. 
Зв'язок фенотипових ознак ефективності симбіозу сої із фізіолого-біохімічними характеристиками штамів і Tn5-мутантів Bradyrhizobium japonicum : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.12 / Г. М. Дрозденко; НАН України, Ін-т фізіології рослин і генетики. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Уперше показано, що трансформація геному ризобій сої у результаті транспозонового мутагенезу, яка призводить до зниження ефективності їх симбіотичної взаємодії з рослиною-хазяїном, викликає суттєві зміни у вуглеводному метаболізмі ризобій і порушення структури їх ліпополісахаридів. Встановлено, що у бактероїдах бульбочок сої вміст поліпептидів із молекулярною масою 160 кДа збільшується пропорційно підвищенню азотфіксувальної активності симбіотичних систем, що відображає участь цих протеїнів у функціонуванні нітрогеназного комплексу. Уперше показано, що формування пулу протеїнів у рослинній частині бульбочки не залежить від симбіотичних властивостей ризобій, що свідчить про однаковий перебіг фізіологічних процесів у процесі формування симбіотичних систем мікроорганізмами з контрастними симбіотичними властивостями. Доведено, що за умов симбіотичної взаємодії фізіолого-біохімічні властивості мікросимбіонта визначають особливості функціонування окисно-відновних ферментів у коренях рослини-хазяїна. За цих умов активність гваяколпероксидази пов'язана із вірулентністю мікросимбіонта, а аскорбатпероксидази - з інтенсивністю азотфіксації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*803.234 + Е522.926.13 Fab*801.312 + П213.6-162.3

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: РА406702 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського