РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000491280<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Комаренко Н. С. 
Мікроорганізми в біоценотичних структурах природних осередків кліщових трансмісивних зооантропонозів : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / Н. С. Комаренко; НАН України, Ін-т біології клітини. - Львів, 2014. - 22 c. - укp.

Розглянуто проблеми циркуляції збудників кліщових трансмісивних особливо небезпечних інфекцій у різних ландшафтно-кліматичних зонах Київщини. На підставі поглибленого аналізу флоро-фауністичних і клімато-географічних характеристик проведено зонування території для визначення епізоотологічного потенціалу туляремії, Ку-гарячки, іксодових кліщових бореліозів (ІКБ), гранулоцитарного анаплазмозу людини. Із використанням комплексу сучасних біологічного, бактеріологічного, серологічних, молекулярно-генетичних методів обстежено дрібних ссавців та кліщів, а також проведено серологічні обстеження населення. Встановлено, що найпоширенішим природно-осередковим захворюванням із зазначених вище є ІКБ, за показниками захворюваності населення і бореліофорності векторів, а всі адміністративні території області ендемічні з ІКБ. Вперше доведено в полімеразній ланцюговій реакції циркуляцію на теренах області борелій \i Borrelia afzelii \i0 та \i Borrelia garinii\i0, за цих умов у 7,14 % проб \i Ixodes ricinus \i0 виявлено мікст \i В. afzelii \i0 та \i В. garinii\i0. Доведено циркуляцію на території Київщини \i Anaplasma phagocytophilum\i0. За результатами виявлення специфічних послідовностей ДНК встановлено показник зараженості кліщів збудником гранулоцитарного анаплазмозу людини - 3,19 %. Виявлено циркуляцію на теренах області \i Coxiella burnetii\i0, визначено видовий склад кліщів, які забезпечують трансмісію збудника, показано роль коксієл у формуванні захворюваності населення і ураження осіб з професійних груп ризику. Залишається актуальною для Київщини туляремія, про що свідчать виявлення антигенів і геномів збудника в об'єктах зовнішнього середовища, але серологічно випадків зараження людей не встановлено. Запропоновано алгоритм дослідження кліщів на наявність збудників ОНІ з урахуванням сучасних діагностичних методів їх детекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.151.253.3*83 + Р194.4 + Р267.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського