РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000491467<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шмараков І. О. 
Біохімічні аспекти функціонування ретиноїд-залежних метаболічних і сигнальних шляхів : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.04 / І. О. Шмараков; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 44 c. - укp.

Біохімічно обгрунтовано функціонування ретиноїд-залежних метаболічних і сигнальних шляхів в клітинах і тканинах організму в нормі та за умов експериментального патогенезу. Доведено, що ретиніл ефіри ліпідних крапель стелатних клітин та сигналінг повністю-\i транс \i0-ретиноєвої кислоти через її канонічні рецептори необхідні для повноцінної проліферативної регенеративної та метаболічної відповіді печінки на гостре ураження. Ендогенно депоновані та аліментарні ретиніл ефіри, як джерела метаболічно активних ретиноїдів у гепатоцитах, модулюючи активність клітинних оксигеназ, опосередковують хімічно-індуковану гепатотоксичність та пов'язаний з цим оксидативний стрес. Відсутність вітаміну А в організмі з пухлиною супроводжується посиленням пухлинної кахексії, в той час як тривале насичення організму пухлиноносія фармакологічними дозами вітаміну А (300 і 3 000 МО) стимулює ріст карциноми Герена та карциноми Льюїса. Метаболічна потреба в ретиноїдах, необхідних для праймування та прогресії повноцінної регенеративної відповіді, обгрунтовує впровадження режимів саплементації цими нутрієнтними факторами та їх каротиноїдними попередниками у разі гострих уражень печінки. При хімічно-індукованій гепатотоксичності та рості злоякісного новоутворення доцільним виявляється обмежене застосування аліментарних ретиноїдів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.322.1 + Р413.51-29 + Р569.435.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407433 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського