РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000491608<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пакришень С. В. 
Вплив блокаторів кальцієвих каналів похідних дигідропіридину - амлодипін та димеодипін - на структуру та метаболізм міокарду за умов доксорубіцинової кардіоміопатії (морфологічне дослідження) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.05 / С. В. Пакришень; НАМН України, Ін-т фармакології та токсикології. - Київ, 2014. - 23 c. - укp.

Виявлено та систематизовано морфологічні зміни міокарда за умов сформованої доксорубіцинової кардіоміопатії на органному, тканинному, мікроскопічному та ультраструктурному рівнях, проведено гістохімічний та гістоензиматичний порівняльний аналіз змін міокарда, досліджено морфометричні зміни ультраструктур кардіоміоцитів. Встановлено токсикодинаміку доксорубіцину шляхом вивчення морфологічних змін внутрішніх органів піддослідних тварин, які загинули в процесі формування доксорубіцинової кардіоміопатії. Уперше встановлено кардіопротекторну дію блокаторів кальцієвих каналів (амлодипін, димеодипін) за умов доксорубіцинової кардіоміопатії. В результаті проведених досліджень виявлено, що під впливом блокаторів кальцієвих каналів (амлодипіну та димеодипіну) на фоні доксорубіцинової кардіоміопатії має місце відновлення ультраструктур кардіоміоцитів. Зазначено, що застосування блокаторів кальцієвих каналів забезпечує покращення мікроциркуляції міокарда за рахунок появи нових мікросудин та відкриття резервних судин, зменшення альтеративних та гемодинамічних змін в інтрамуральних судинах міокарда, що підтверджується достовірним збільшенням об'ємної частки судин в міокарді (р<0,05). Уперше виявлено позитивний вплив у разі застосування блокаторів кальцієвих каналів (амлодипіну, димеодипіну) на порушені структуру та функцію кардіоміоцитів у випадку доксорубіцинової кардіоміопатії, що більшою мірою виявляється за умов збільшення терміну застосування вказаних препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407580 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського