РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000491642<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Варваренко С. М. 
Амінофункційні поліестери природніх двоосновних амінокислот і поліетердіолів : автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.06 / С. М. Варваренко; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Львів, 2014. - 38 c. - укp.

Комплексно досліджено розвиток уявлень та створення теоретичних засад нового методу синтезу кополіестерів, через реакції низькотемпературної естерифікації, нового класу амфіфільних кополіестерів природніх двоосновних амінокислот і поліетердіолів що містять бічні функційні групи в полімерному фрагменті та є біосумісні, біодеградабельні та мають регульовані колоїдно-хімічні властивості для створення нових систем доставки ліків. Створено теоретичні основи синтезу та синтезовано новий клас біодеградабельних полімерних матеріалів - амінофункційних поліестеретерів на основі двоосновних ⍺-амінокислот і поліетердіолів оксиетиленової та оксипропіленової природи для полімерних систем транспорту ліків. Вперше запропоновано, для створення нових кополіестерів метод синтезу через реакцію естерифікації Стегліха. Вперше проведено оцінювання варіантів синтезу за реакцією Стегліха та проведено оптимізацію одержання кополіестерів з виходами понад 90 %. Вперше запропоновано та розвинуто концепцію надання біфільності макромолекулам кополіестерів через відповідні реакції поліконденсації та регулювання їх колоїдно-хімічних властивостей. Взаємозв'язок між поверхнево-активними властивостями макромолекул нових поліестеретерів та їх будовою, став теоретичною основою формування агрегативно стійких водних нано- та мікророзмірних дисперсних систем. Вперше запропоновано та розвинуто концепцію створення амфіфільних амінофункційних кополіестерів, які містять бічні функційні групи в полімерному фрагменті та мають біодеградабельні та регульовані колоїдно-хімічні властивості. Показано, що природа та структура амфіфільних макромолекул кополіестерів визначає колоїдно-хімічні властивості дисперсної фази. Дослідження та аналіз особливостей структури та форми частинок дисперсної фази з допомогою малокутового розсіювання нейтронів (SANS) та трансмісійної елекронної мікроскопії (ТЕМ) дозволили розширити фундаментальні знання в галузі формування полімерних колоїдних систем, теорії стійкості самостабілізованих полімерних дисперсій та особливостей солюбілізації малорозчинних ліпофільних органічних молекул в водних дисперсіях. Вперше запропоновано створення композиційних гідрогелевих матеріалів з покращаними фізико механічними властивостями через реакції міжланцюгового ковалентного зшивання з утворенням тривимірної сітки поліакриламіду прищепленої до несучої полімерної поверхні та наповненої макромолекулами амінофункційних амфіфільних поліетерестерів як мікро- та нано- контейнерами для пролонгованої доставки ліпофільних речовин у планарних засобах доставки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.14 + Л719.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407086 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського