РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000491664<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ребрій О. В. 
Теорія перекладацької творчості у мовному, текстуальному та діяльнісному вимірах : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.16 / О. В. Ребрій; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 36 c. - укp.

Дослідження грунтується на теоретико-методологічних принципах теорії перекладацької творчості, в межах якої розроблено три концепції, співвідносні як із різними онтологіями перекладу, так і з різними вимірами його творчої реалізації. Перекладацьку творчість охарактеризовано як складний антропогенний феномен, що поєднує (1) діяльність зі створення нового суспільно цінного продукту та (2) продукт цієї діяльності, реалізований в одиницях мовної ієрархії та в текстах перекладу як вторинно-самостійних комунікативних утвореннях. Психоментальною основою творчості перекладача визначено креативність, що втілюється у його здатності до здійснення низки операцій, які сукупно детермінують дивергентний характер перекладацької творчості на основі критеріїв множинності, різноманітності, новизни й оригінальності. У мовному вимірі перекладацька творчість утілюється у різнорівневих знаках, які виступають засобами подолання перекладацьких труднощів на основі міжмовної перекладацької варіативності. У текстуальному вимірі перекладацька творчість утілюється у тексті перекладу як, цілісному мовленнєвому утворенні, що поєднує систему образів, текстуальні категорії та прагматику, несуперечливо сумісні з аналогічними показниками вихідного тексту. У діяльнісному вимірі перекладацька творчість утілюється у когнітивному перекладацькому семіозисі й об'єднаній дії інтуїції та логічних механізмів здійснення перекладацьких рішень


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(0)943.21-318.37 + Ш85(4УКР)6-318.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407111 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського