РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000491811<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Соколіна О. В. 
Ментальні засади української літературної мови : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.12 / О. В. Соколіна; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 16 c. - укp.

Проведено аналіз ментальних засад української літературної мови в контексті філософських і мовознавчих теорій, розширено зміст понять "ментальність" та "менталітет", відповідно до чого ментальність зводиться до світоглядної сфери, а менталітет до стійких неусвідомлюваних форм світосприйняття, притаманних певній групі людей. Показано, що ментальність, як і літературна мова, формується та безперервно видозмінюється. Уточнено, що період утворення спільної загальнонаціональної літературної мови в Україні припадає на 1920-ті рр., а саме добу "українізації". Літературною вважаємо оброблену форму загальнонародної мови, що обслуговує і в усній, і в письмовій формі усі сфери культурного та суспільного життя народу. Зазначено, що літературна мова є мовою державного законодавства, мовою освіти, науки, мистецтва, ЗМІ тощо. Вона має непорушні норми. Розкрито мовні явища, що характеризують сьогодні ментальність в Україні, а саме: диглосію, білінгвізм і суржик.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14 в2 + Ю224.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407825 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського