РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000492472<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Козіна Ю. В. 
Історія категорії істот/неістот в українській мові : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Ю. В. Козіна; ДВНЗ "Запоріз. нац. ун-т" МОНМС України. - Запоріжжя, 2012. - 20 c. - укp.

Виявлено основні тенденції та закономірності становлення категорії істоти/неістоти впродовж писемної історії української мови. Досліджено процес заміни старої форми знахідного відмінка формою, ононімічною родовому, як основного засобу маркування назв істот на граматичному рівні мови. Проаналізовано чинники, що впливали на вибір форми акузатива в різних лексико-семантичних групах субстантивів в історії української мови різних періодів її розвитку. З'ясовано причини відхилень від послідовного граматичного вираження значення істоти/неістоти в сучасній українській мові. Проаналізовано додаткові засоби диференціації назв істот на рівні флексій родового, давального та кличного відмінків, а також форм означальних слів за незмінюваних іменників. Доведено, що провідним чинником у граматичному оформленні значення істоти/неістоти іменників є семантика цих мовних одиниць. Показано важливу роль суб'єктивного сприйняття об'єктів мовцем на шляху формальної репрезентації відповідної семантики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА388746 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського