РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000493139<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Матяш М. М. 
Клініка, діагностика та лікування уражень головного мозку у віддалений період закритої черепно-мозкової травми в осіб, що зазнали впливу чинників радіоекологічної катастрофи : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.15 / М. М. Матяш; НАМН України, ДУ "Ін-т неврології, психіатрії та наркології". - Х., 2012. - 40 c. - укp.

Вирішено важливу наукову проблему неврології стосовно удосконалення діагностики та лікування хворих з черепно-мозковою травмою (ЧМТ) в віддаленому періоді, які проживають на територіях, забруднених внаслідок аварії на ЧАЕС, та на основі комплексного дослідження соціально-демографічних , клініко-неврологічних, психологічних особливостей з урахуванням фізичних факторів людського організму розроблено програму реабілітації даних хворих з метою покращення церебрального метаболізму та запобігання стійким неврологічним наслідкам. Встановлено, що астено-неврологічні розлади та депресія є негативною прогностичною ознакою ефективності реабілітації та потребує ранньої діагностики та лікування ускладнень ЧМТ у осіб, які проживають на територіях, забруднених внаслідок аварії на ЧАЕС. Констатовано, що транскраніальна магнітолазерна терапія за умов експериментальної ЧМТ стимулює відновлювальні процеси в нервових структурах, прискорюючи внутрішньоклітинні явища, і в терапевтичних дозах не викликає пошкодження ультраструктури мозкової тканини. Транскраніальна магнітолазерна стимуляція, КВЧ-терапія та акупунктура з вибором специфічних зон впливу активно впливають на віддалений період ЧМТ, ліквороциркуляцію, гемодинаміку мозку та сприяють компенсації основних церебральних функцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.7-2 + Р638.77 + Р361.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА388462 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського