РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000493311<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чернік С. Д. 
Газетна періодика України як джерело дослідження політичної історії Сербії 1878 - 1918 рр. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / С. Д. Чернік; НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Проведено комплексний аналіз матеріалів газетної періодики України останньої чверті XIX - початку XX ст. щодо їх інформативних можливостей у висвітленні політичної історії Сербії 1878 - 1918 рр. На основі залучення широкого кола газетних публікацій та архівних фондів досліджено особливості у відображенні й оцінюванні кореспондентами найбільш визначних і резонансних подій у Сербській державі від проголошення її незалежності на Берлінському конгресі 1878 р. до входження до складу Королівства сербів, хорватів та словенців у 1918 р. Визначено причини підвищеного інтересу української громадськості до долі сербського народу у досліджуваний період. На прикладі висвітлення бойових дій у балканському регіоні проаналізовано процес розвитку воєнної журналістики в Україні під час Балканських 1912 - 1913 рр. та Першої світової війн.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4СЕР)51,01 + Т211(4УКР)5 + Ч612.3(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389053 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського