РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000493401<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Івчик Н. С. 
Польське та єврейське питання в політиці царизму на Правобережній Україні (друга половина 1850-х - початок 1880-х рр.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Н. С. Івчик; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2012. - 18 c. - укp.

Проведено перший у вітчизняній історіографії комплексний аналіз національної політики Російської імперії стосовно поляків та євреїв на Правобережній Україні періоду ліберальних реформ, що акцентує увагу на ініціативах влади не тільки в політичній і соціально-економічній площинах, а й у сферах релігії й освіти. Проаналізовано дії влади в культурно-освітній сфері стосовно євреїв, реалізовано порівняльний аналіз дій царизму в польському й єврейському питаннях на Правобережній Україні періоду модернізації Російської імперії. Набула подальшого розвитку гіпотеза Б. Натанса щодо особливої значимості для прискорення інтеграції євреїв у соціокультурний простір імперії, русифікації їх освіти та залучення до служби в армії. Уточнено особливості реалізації соціально-економічної й етноконфесійної політики Російської імперії на Правобережній Україні щодо поляків та євреїв у добу буржуазних реформ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР34)51-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389152 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського