РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000493585<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Першаков В. М. 
Створення ефективних типів залізобетонних рамних конструкцій з несучими елементами змінного перерізу : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.23.01 / В. М. Першаков; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2012. - 40 c. - укp.

Викладено особливості методів розрахунку, конструювання й експериментального дослідження тришарнірних залізобетонних рам. Обгрунтування розрахункових схем навантажень і удосконалювання методики розрахунку тришарнірних рам для каркасних будівель за міцністю, жорсткістю та тріщиностійкістю з урахуванням деформованої схеми, геометричної та фізичної нелінійності, а також впливу прогинів ригелів і стояків під навантаженням проводили за програмним комплексом ЛІРА. Проведено вибір та обгрунтування ефективності складеної та суцільної піврам, класу бетону, форми перерізу ригелів і стояків піврам. Розроблено нові конструктивні рішення ефективних залізобетонних рам змінного перерізу та їх вузлів на рівні винаходів, удосконалено та впроваджено комплекс методик з експериментально-теоретичного дослідження, розрахунку міцності, стійкості, жорсткості тріщиностійкості, визначення ефективних розмірів рам таврового змінного перерізу, що дозволяє проектувати залізобетонні конструкції маломатеріаломістких будівель, знизити витрати бетону, металу й експлуатаційні витрати. Розроблено новий спосіб виготовлення рам з елементів таврового профілю змінного перерізу та їх монтажу за а.с. Проведено експериментальні дослідження й узагальнено методику розрахунків за міцністю, стійкістю, жорсткістю та тріщиностійкістю. Одержано результати розрахунку 42-х рам на ПК ЛІРА та зіставлення їх з експериментальними даними показують, що розбіжності між експериментальними та розрахунковими даними за міцністю та деформаціям складає у межах 10 %. Запропоновано рекомендації з покращання конструкцій піврам і технології їх виготовлення, що призводять до зменшення ширини розкриття тріщин. Розроблено робочі креслення та номенклатура 24-х марок суцільних і складених залізобетонних піврам РЖ і РЖС, для каркасних будинків сільськогосподарських споруд шириною 18 і 21 м з висотою стояка 3,3 й 3,6 м під уніфіковані розрахункові навантаження 7,5, 13,5, 16,0 кН/м з урахуванням різних варіантів покриття. Проведено експериментальні дослідження й удосконалено методику проектування нових багатопрольотних і блокованих рамних каркасів, проектування нових конструкцій покриття, стін і фундаментів каркасних будівель на рівні 17-ти винаходів. Викладено особливості проектування рамних каркасів приміщень залів сільських громадських будівель та будівель і споруд аеродромів сільгоспавіації. Розроблено нову методику з проектування економічних залізобетонних конструкцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.22-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389640 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського