РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000493742<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пантелєєва І. А. 
Декламаційний дискурс античного світу (соціокультурний аспект) : автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / І. А. Пантелєєва; НАН України, Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди. - К., 2012. - 34 c. - укp.

Показано еволюцію розвитку декламаційного дискурсу, визначено його сутність, закономірності, соціальний контекст його функціонування. Доведено, що декламаційний дискурс був тісно пов'язаний з усіма змінами, що мали місце в античній реальності, демонструється, що соціально-політичне життя задавало основу функціонування декламаційного перфомансу, визначало вектор його розвитку з неодмінною адаптацією до мінливих соціальних процесів. Перфомансність декламаційного дискурсу розглянуто як якісну характеристику його художнього втілення в соціальну реальність античного світу на різних історичних етапах розвитку античних соціумів. У межах розгляду еволюції античного публічного дискурсу в роботі проаналізовано древню декламацію, розглчнуто її класифікацію. Зазначено причини зникнення древньої декламації, показані наступні етапи розвитку декламаційного дискурсу, що знайшов своє втілення в нових формах дискурсивних декламаційних практик - у риториці та релігії. Доведено, що економічні стимули задавали вектор розвитку декламаційного дискурсу, а риторика як другий етап його розвитку стала соціально-економічним проектом декламаційного красномовства. Особливу увагу приділено аналізу постриторичного етапу розвитку декламаційного дискурсу, який обумовлювався політичною доцільністю, що вносила в декламаційні практики свої корективи в межах римської соціальної дійсності. Показано, що християнізація античного світу визначила нові умови функціонування декламаційного дискурсу, змінюючи вектор із соціального на теологічне.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш73(0)32 + Ю6*213.2 + С5*333.444 + С5*213.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389456 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського