РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000493839<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гаценко М. В. 
Вермикомпостування гною з фосфоритним борошном за впливу фосфатмобілізувальних бактерій : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.07 / М. В. Гаценко; НААН України, Ін-т с.-г. мікробіології та агропром. вир-ва. - Чернігів, 2012. - 22 c. - укp.

Досліджено склад фосфатмобілізувальної мікробіоти біогумусу, одержаного на основі гною великої рогатої худоби (ВРХ) за впливу каліфорнійського гібриду Eisenia foetida. В угрупованні фосфатмобілізувальної мікробіоти біогумусу переважають представники роду Pseudomonas. З вермикомпосту ізольовано активні штами мікроорганізмів, здатні розчиняти важкорозчинні сполуки фосфору. Досліджено вплив селекціонованих бактерій на ступінь розчинності фосфоритів за умов вермикомпостування. Відібрано активні фосфатмобілізувальні штами, які сприяють вивільненню найбільшої кількості водорозчинних фосфатів. Показано залежність вмісту водорозчинних фосфатів від розвитку фосфатмобілізувальних мікроорганізмів у процесі вермикомпостування гною ВРХ з фосфоритами та відібрано активний штам Pseudomonas putida 17. Досліджено технологічні особливості компостування гною ВРХ, збагаченого фосфоритами, за участю фосфатмобілізувальної бактерії Ps. putida 17. Оптимізовано тривалість компостування та дози фосфоритного борошна та бактеріальної суспензії для одержання компосту з найвищими показниками вмісту водорозчинних фосфатів. Досліджено здатність бактерії Ps. putida 17 продукувати фітогормони ауксинової та цитокінінової природи. Інтродукція Ps. putida 17 до компостованого субстрату, збагаченого фосфоритами, на початку компостування забезпечує нагромадження фітогормонів у одержаному компості. Визначено оптимальні дози внесення експериментального компосту під час вирощування огірків. Застосування біоорганомінерального добрива в технологіях вирощування огірків забезпечує зростання адсорбційної поверхні кореневої системи рослин, вмісту фотосинтетичних пігментів у листках, збільшення виносу фосфору, сприяє підвищенню врожайності культури та покращанню якості продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.21 + Л328

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА388084 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського