РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000493879<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бондарьков М. Д. 
Наукове обгрунтування і оптимізація методів забезпечення радіоекологічного моніторингу навколишнього середовища і контролю РАВ АЕС : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 21.06.01 / М. Д. Бондарьков; НАН України, Ін-т пробл. безпеки АЕС. - К., 2012. - 46 c. - укp.

Обгрунтовано принципи організації та шляхи оптимізації забезпечення моніторингу, а також критерії його ведення з урахуванням сучасних вимог радіаційного захисту навколишнього середовища та радіоекологічної ситуації на пізній фазі аварії. Розроблено комплекс нових методів радіоекологічного моніторингу природних та урбанізованих екосистем Чорнобильської зони відчуження (ЧЗВ) на пізній фазі радіаційної аварії, у тому числі: методи вимірювань радіонуклідів 90Sr, 238-240Pu і 241Am, що не потребують радіохімічного аналізу, методи визначення активності рідких і твердих радіоактивних відходів (РАВ) АЕС, метод прижиттєвого вимірювання вмісту 90Sr в організмі дрібних тварин. На основі аналізу близько 6 000 зразків абіотичних і біотичних компонентів екосистем ЧЗВ, відібраних у 2001 - 2009 pp., було вивчено просторовий і вертикальний розподіл радіонуклідів у грунтах найбільш забрудненої частини ЧЗВ. Це дозволило вперше оцінити параметри вертикальної міграції 238-240Pu і 241Am. Уточнено параметри вертикальної міграції 90Sr, 137Cs. Здійснено розрахунки екологічних та ефективних періодів напівочищення різних типів грунтів від вищевказаних ізотопів. Показано можливість вивчення особливостей радіоекології птахів, мишоподібних гризунів, землерийок, кажанів і амфібій з використанням запропонованого методу прижиттєвого вимірювання вмісту 90Sr у дрібних тваринах, реалізованого у вигляді мобільного комплексу, що відкриває принципово нові можливості визначення радіоекологічних параметрів довкілля для дослідників. Проведено оцінювання лозових навантажень на біоту ЧЗВ і вперше виконано радіоекологічну характеризацію дослідницьких ділянок, необхідних за подальшого супроводу робіт у ЧЗВ, зокрема на водоймі-охолоджувачі. Досліджено особливості радіоекологічного забруднення урбанізованого ландшафту на прикладі м. Прип'ять. Уперше вивчено проникнення радіонуклідів у будматеріали різних видів. Проведено роботи з оцінювання вмісту радіонуклідів у РАВ Південно-Українскої АЕС (ПУАЕС), що дозволило розробити нові методи прискореної характеризації РАВ АЕС. Досліджено радіаційні, сорбційні характеристики та пористості графіту ГРП-2-125 реактора енергоблока № 2 ЧАЕС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 с7,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389635 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського