РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000493925<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гуральський А. В. 
Каталітичні властивості оксидних мідь-церій-цирконієвих систем в процесі вибіркового окиснення домішок монооксиду вуглецю у середовищі водню : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.15 / А. В. Гуральський; НАН України, Ін-т фіз. хімії ім. Л.В. Писаржевського. - К., 2012. - 19 c. - укp.

Виявлено характер впливу компонентів оксидних мідь-церій-цирконієвих систем на їх каталітичні властивості у реакції вибіркового окиснення монооксиду вуглецю у середовищі водню. Дослідження структурних і текстурних характеристик вихідних носіїв, а також їх каталітичних властивостей у реакції окиснення CO виявило, що із збільшенням температури прожарювання ZrO 2 від 300 - 1 000 °С відбувається зрощення дефектних наночастинок з утворенням великої кількості міжзерених границь, що й обумовлює високу каталітичну активність таких матеріалів у реакції окиснення CO. Показано, що незалежно від структурних і текстурних характеристик ZrO 2, у результаті нанесення активних компонентів на носії утворюються наночастинки практично однакового розміру як у випадку оксиду міді (~30 нм), так і діоксиду церію (~10 нм). Продемонстровано, що у разі застосування церій-амоній нітрату в якості церієвого прекурсору утворюється більш дефектний діоксид церію, який має більшу кількість кисневих вакансій в структурі, що призводить до підвищення активності одержаних мідь-церій-цирконієвих каталізаторів у реакції окиснення CO в збагачених воднем газових сумішах. Встановлено, що каталітичні властивості, зокрема, конверсія CO та вибіркова селективність, нанесених на діоксид цирконію оксидних мідь-церієвих систем визначаються структурою та дисперсністю носія: найбільш високі показники конверсії та вибіркової селективності спостерігаються на зразках каталізаторів, що нанесені на діоксид цирконію, який прожарений за температури 1 000 °С і характеризується низькою питомою поверхнею та найбільшим розміром наночастинок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.53,0 + Г124.131-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390708 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського