РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000494098<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Покась В. П. 
Зміна філософської парадигми управління навчально-виховним процесом інтернатних закладів освіти України : автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.10 / В. П. Покась; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К., 2012. - 32 c. - укp.

З позицій сучасної філософської методології відносно повно відтворено цілісну картину діяльності інтернатних закладів освіти України, де інтернатний заклад є поняттям, що охоплює собою систему нововведень, які істотно змінюють результати освітнього процесу. З'ясовано, що це державний заклад, який забезпечує утримання, розвиток, виховання та навчання дітей-сиріт і дітей, які позбавлені батьківського піклування, а також дітей, які мають вади у розвитку та поведінці. Розкрито історичні та соціально-педагогічні передумови виникнення інтернатних закладів освіти, розглянуто організаційно-педагогічні проблеми, визначено етапи їх становлення та розвитку. Доведено, що на всіх етапах розвитку суспільства основною причиною виникнення інтернатних закладів для соціально незахищених дітей були соціально-економічні умови. Охарактеризовано всі типи інтернатних закладів освіти (дитячих будинків, шкіл-інтернатів тощо), проаналізовано зміст, особливості організації навчально-виховного процесу, основні напрями лікувально-реабілітаційної роботи та соціального захисту дітей, кадрове забезпечення, управлінська діяльність. Вивчення історичного досвіду дозволяє визначити тенденції та перспективи розвитку інтернатних закладів різних типів за сучасних умов. Доведено, що управління навчально-виховним процесом у закладах інтернатного типу забезпечує ефективну гармонійну взаємодію керівники - вихованці - суспільство та базується на оволодінні керівником професійно-управлінською компетентністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4УКР)714.4 к2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387314 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського