РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000494224<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Трояновська О. О. 
Діагоностика, профілактика і лікування інфекційних ускладнень при лейкозах у дітей в період ремісії : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. О. Трояновська; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. - Л., 2012. - 20 c. - укp.

Робота присвячена вивченню етіології та характеру інфекційної патології у дітей з гострою лімфобластною лейкемією (ГЛЛ) на різних етапах стандартизованої в Україні програмної поліхіміотерапії. Уточненню взаємозв'язків між розвитком інфекційних процесів і станом імунної системи у хворих з лейкозами з метою удосконалення протиінфекційної терапії методами імунокорекції. Під динамічним спостереженням перебувало 80 дітей, які госпіталізовувались з приводу гострої лімфобластної лейкемії в період з жовтня 1999 р. до січня 2008 р. У тракті програмного лікування виявлено два "критичні" періоди з найбільшою частотою інфекційних ускладнень та найвищою летальністю. На підставі комплексного обстеження (гемограма, клітинний та гуморальний імунітет) стан імунної системи хворих розцінено як набутий комбінований імунодефіцит, особливістю якого є наявність двох "критичних" періодів із зниженням до мінімального рівня значень лейкоцитів, гранулоцитів, Т-лімфоцитів, В-лімфоцитів, NK-клiтин і рівнів сироваткових імуноглобулінів. Ці періоди максимальної імуносупресії співпадали з "критичними" періодами інфекційної захворюваності. Виявлено широку колонізацію хворих з гемобластозами нозокоміальними збудниками, резистентними до сучасних антибактеріальних та антимікотичних препаратів. На підставі знайдених закономірностей обгрунтовано доцільність раціональної імунокорекції (імуноглобулін людський для внутрішньовенного введення та гранулоцитарні колонієстимулювальні фактори) у "критичні" періоди стандартної терапії ГЛЛ. Це дозволяє знизити частоту розвитку важких інфекційних процесів, покращити тривале виживання й якість життя дітей з лейкозами після досягнення ремісії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411, 022 + Р733.569.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387742 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського