РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000494240<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тімченко О. П. 
Концепція соціальної дії в контексті екзистенційної антропології М. Бердяєва : автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / О. П. Тімченко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2012. - 33 c. - укp.

Уточнено зміст розробленого в Україні соціально-філософського концепту організованого суспільства в екзистенційно-антропологічному вимірі. Визначено, що однією з реальних основ розвитку суспільства за умов соціальних транформацій є екзистенційно визначена самоорганізація індивіда, яка в підсумку і призводить до формування самодостатніх спільнот взагалі та середнього класу зокрема. Показано, що процес соціального творення здійснюється не тільки через акти рефлексії, обгрунтування можливостей здійснити вплив думкою на соціальні процеси, а насамперед, через духовну творчість. Виявлено особливості екзистенційності соціальних дій людини в організованому суспільстві, що дозволило інтерпретувати концепцію організованого суспільства за допомогою соціально-філософських ідей представників франкфуртської школи, яка розкриває зв'язок суспільства та держави, що можна визнати позитивним, у випадку якщо соціальна держава самовизначається через створення та збереження умов для формування соціально-активної, духовно вільної людини. Проведено аналіз соціально-філософського значення застосування в екзистенційній антропології поняття "об'єктивація", яким виявляється підміна в гуманітарних науках екзистенції формальнім людським існуванням, заміна орієнтації людини та суспільства на волю як джерело людського існування орієнтацією на рабську залежність від зовнішніх обставин. Обгрунтовано висновок, що абсолютизація об'єктивації ставить людину в залежність від наявного буття, обмежуючи творчий потенціал людської духовності. Тим самим відбувається конкретизація змісту поняття "духовна дія" (дія у супереч об'єктивованим обставинам), яка засвідчує, що в межах концепції діяльного активного суб'єкта духовність має розглядатися у вигляді надлишкового поняття та замінюватися поняттям "психіка" (тобто визнається повна залежність людини від об'єктивного).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)6-663.1 + Ю6 г(4РОС)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387760 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського